UKRAJINA

Šahtar poražen u Poltavi, ugrozio obranu naslova prvaka

Nakon pobjeda protiv Metalista iz Harkiva i Karpatija, Šahtar nije uspio zadržati pozitivan niz. Na gostovanju u Poltavi kod Vorskle poražen je s minimalnih 1-0.

Nogometaši Šahtara upisali su poraz na gostovanju u Poltavi kod Vorskle i tako napravili korak unazad u borbi za naslov prvaka Ukrajine. Domaćin je slavio s 1-0 i Dnipro ima priliku dostići momčad iz Donecka.

Pobjedu Vorskli donio je makedonski reprezentativac Adis Jahović pogotkom u 84. minuti susreta. U slaboj predstavi gostiju Darijo Srna odradio je svih 90 minuta dok je Eduardo da Silva zamijenjen Bernardom u 69. minuti.

Šahtar je još uvijek na vrhu ljestvice ukrajinske Premierlige s 47 bodova, ali i dvije utakmice više od drugoplasiranog Dnjipra koji je u velikoj seriji i zaostaje za Šahtarom samo dva boda. Dnjipro danas igra protiv momčadi s dna ljestvice, Metalista iz Zaporožja.