Konačno, nakon čak tri godine testiranja i najava, Pininfarina je službeno predstavila prvu serijsku verziju svog električnog hiperautomobila na Tjednu automobila u Montereyu. Mnogo toga se dogodilo na događaju, ali za Pininfarinu je on označio kraj dugotrajnog razvoja Battiste koja je do sada viđena samo u prototipskim oblicima.
Odmah nakon događaja Pininfarina je započeo primati narudžbe, a u planu je 150 primjeraka koji će ravnomjerno biti podijeljeni između Europe, SAD-a i Bliskog istoka. Svaki od njih koštat će 2,2 milijuna američkih dolara (14 milijuna kuna).
Demonstracijski primjerak 'Battista Anniversario' imao je izloženu karoseriju od karbonskih vlakana i aluminijske naplatke završene crnom sjajnom bojom. Unutrašnjost je završena crnom održivom kožom i sportskim sjedalima od alcantare. Međutim, kupci će u velikoj mjeri moći sebi prilagoditi Battistu. Pininfarina navodi kako u ponudi ima nevjerojatnih 128 milijuna kombinacija vanjskih i unutarnjih detalja kroz njihov program personalizacije. Zbog ovoga, ni jedna Battista neće biti ista.
Posebno Battistino izdanje koristi Furiosa paket koji automobilu daje agresivniji prednji razdjelnik i veće stražnje krilo koje nudi veću potisnu snagu. Samo pet Battista Anniversario bit će proizvedeno.
Što se tiče brojki, Battista koristi četiri elektromotora koji proizvode kombiniranu snagu od 1900 KS i 2300 Nm okretnog momenta. Do stotke će joj trebati manje od dvije sekunde, na putu do najveće brzine od 350 km/h. Prema ovome, riječ je o jednom od najsnažnijih cestovnih automobila ikad proizvedenih.
Pogonski sklop razvijen je u suradnji s Rimac Automobilima, a Pininfarina navodi kako će Battista s punom baterijom biti sposobna proći i do 500 kilometara, s 10 godina jamstva na bateriju. Kao i Rimčeva Nevera, Battista koristi monokok od karbonskih vlakana sa stražnjim okvirom od karbonskih vlakana i aluminija. Hiperautomobil ima i karbonsko-keramičke kočnice, sustav vektoriranja okretnog momenta, podesive amortizere, aktivno stražnje krilo i niz pasivnih aerodinamičnih elemenata.
Kako četiri elektromotora ne proizvode buku, inženjeri kompanije su razvili jedinstveni zvuk za hiperautomobil, koji se reproducira kroz zvučnike izvana i iznutra. Zapis koristi 'Verdijev A' kao polazište, osmišljen od strane poznatog talijanskog skladatelja Giuseppea Verdija u 19. stoljeću.
Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....