Stručnjaci Croatia osiguranja, Fakulteta prometnih znanosti i Zavoda za prometno tehnička vještačenja jutros su u Zagrebu održali crash test simulaciju sudara automobila i motocikla te demonstrirali što se događa u trenutku sudara i koje su posljedice.
U godini u kojoj je na hrvatskim prometnicama zabilježen rekordan broj nesreća s motociklistima i poginulim sudionicima, pružili su detaljnu analizu ključnih trenutaka sudara, najčešćih ozljeda te kako izgleda proces procjene šteta.
U simulaciji su sudjelovali osobni automobil i motocikl, a sami trenutak sudara i posljedice su zaista uznemirujuće.
Vozač automobila udario je motocikl brzinom od 50 km/h, a lutka koja je imala ulogu motociklista odletjela je više od desetak metara. Da je na mjestu lutke bio pravi motociklist, posljedice bi bile tragične.
"Kroz crash testove Croatia osiguranje unapređuje svoje procese procjene šteta, jer nam omogućuju da brže i preciznije procijenimo stvarne situacije i tako skraćujemo vrijeme obrade zahtjeva klijenata.
Crash test samo je jedan od načina na koji Croatia osiguranje optimizira prijave i procjene šteta čime klijentima osiguravamo brzu, učinkovitu i suvremenu uslugu", rekao je Kristijan Oslić, direktor Službe za prevenciju zlouporaba i unapređenje procesa obrade šteta u Croatia osiguranju.
Croatia osiguranje poznato je po brzoj i pouzdanoj isplati šteta, a kroz implementaciju inovativnih tehnologija napravljeni su značajni koraci prema ubrzavanju i pojednostavljivanju procesa prijave i procjene šteta. Prije nepunih godinu predstavljena je prva automatizirana procjena šteta za motorna vozila temeljena na umjetnoj inteligenciji u ovom dijelu Europe.
Riječ je o sofisticiranom digitalnom sustavu koji povezuje rad rotacione 360° view mehaničke platforme, video opreme i kalkulacijskog sustava za detekciju oštećenja i kalkulaciju popravka, sve s ciljem ubrzanja procesa i povećanja preciznosti procjene štete.
Ovo Croatijino napredno rješenje omogućava da vozači ne izlaze iz vozila, a šteta je procijenjena za manje od tri minute, što je pet puta brže od dosadašnjeg klasičnog načina.
Uvedena je i digitalizirana prijava šteta putem QR kodova, a dronovi za procjenu šteta na imovini, usjevima i nasadima dodatno su digli standard procjene šteta omogućujući brz i detaljan pregled šteta na teško dostupnim lokacijama.
Uz to, napredna web prijava šteta klijentima pruža brojne funkcionalnosti, odnosno bolju komunikaciju s djelatnikom koji rješava odštetni zahtjev.
Sponzorirani sadržaj nastao u suradnji s Croatia osiguranjem.
Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....